Wednesday, September 2, 2020

Skylių gręžimas betone

Sveiki,

Kol dabartiniu metu vyksta pamatų užpylimas ir paskutiniai apšiltinimo darbai, pasitaikė gera galimybė išsigręžti skyles komunikacijoms per pamatus ir perdangą. Jau esu rašęs apie skylės gręžimą ir kalimą elektros įvadui į ir iš namo. Iškalti 30 cm betono, armuoto plieninėmis fibromis, tikrai yra ilgas ir nelengvas darbas, jeigu turi tik SDS+ perforatorių. Todėl tik atsiradus galimybei gauti kai ką galingesnio nei paprastas perfas, aš ja pasinaudojau.

Gavau rimtą daiktą - Hilti DD200, karūną D160 mm. Kanalizacijos vamzdžiams bus pats tas prakišti per skyles kartu su jungimais. Tokias stakles galima išsinuomuoti, tiesa, toks malonumas kainuoja. 

Gręžimą reikia pradėti nuo tikslaus išsimatavimo. Kanalizacija iš garažo turi pereiti rūsį ir praėjęs po san. mazgu, išeiti iš namo į valymo įrenginius. Rūsyje su lazeriu atsimatavau vieną lygį ir pasižymėjęs nuolydį radau du taškus, kur reikia pragręžti skyles. Pagrindinė taisyklė fekalinei kanalizacijai yra minimalus ir maksimalus nuolydis. Nuolydis turi būti 1-3 cm. Jeigu nuolydis per mažas, nešmenys su vandeniu užsiliks vamzdyje, jeigu per didelis - vanduo išbėgs greičiau nei nešmenys ir jie liks vamzdyje be vandens. Aš nuolydžio laikiausi apie 2 cm/m. Tai per rūsio plotį man gavosi 6-7 cm perkritimas.
Pirmosios skylės gręžimas

Pats grąžtas montuojasi ant vieno firminio ankerio. Tam reikia betone išgręžti skylę, įkaltį specialų HILTI kaištį ir tuomet galima montuoti pačių staklių bėgius. Staklės turi grąžto centro žymeklį, todėl nėra sunku atmatuoti ir tiksliai įtvirtinti bėgius.
Įkalamas specialus kaištis

Komplekte yra daugkartinis srieginis strypas, panašus į tuos, kurie naudojami klojiniuose. Staklės reguliuojasi su trimis atraminiais varžtais ir išlyginama pagal esamus gulsčiukus. Svarbu stakles tinkamai išlyginti, kad sumažinti vibracijas. Taip pat vibracijas labai lemia pačios karūnos įtvirtinimas. Reikia ją labai gerai įsukti. Man teko net pasieškoti Youtube nuorodos, kaip tinkamai surinkti stakles, nes iki galo man nepaaiškino :) Karūną užtenka užsukti tik ranka, nes jos sukimosi kryptis atitinka karūnos užveržimo kryptį.

Pradedam gręžti, vos tik pasiruošiam du pilnus kibirus švaraus vandens ir padejėją šalia, kuris tą vandenį nuolat pumpuos :) Mačiau, kaip vienas žmogus darė abi operacijas, tačiau per daug reikalų ir per mažai rankų.
Pirmos skylės gręžimas

Įveikta! Eina kaip per sviestą, nesvarbi ir armatūra :)

Kanalizacijos išvadas į lauką

Atsimatuojam tikslią vietą, kad rastume atsikasę iš lauko

Viskas užfiksuota

Iš viso išgręžiau 7 skyles - 3 kanalizacijai, 3 ventiliacijai (į du rūsius) ir vieną šildymui atvesti iš lauko (planuojamas arba oras-vanduo, arba žemė-vanduo).

Kitas įrašas bus jau netrukus, nes kol parašiau šį, jau spėjau užkasti pamatus :)

No comments:

Post a Comment