Friday, July 24, 2020

Pamatų šiltinimas II dalis (armavimas)

Sveiki!

Toliau tęsiame įrašus apie pamatų apšiltinimą. Šiame įraše daugiau pakalbėsiu apie bendrai apšiltinimui naudojamas medžiagas ir konkrečiai apie putplasčio armavimą. Prieš tai rašiau apie pamatų šiltinimą putplasčiu, jo klijavimą.

Pirmiausia apie medžiagas:
  • Putplastį pasirinkau ETNA įmonės EPS 100 polistireneninį putplastį, šilumos laidumas (liamda) = arba < 0.035 W/(M•K), matmenys 1200x600x200 mm išorės darbams, 1200x600x100 mm vidaus darbams.
  • Klijus cemento pagrindu bandžiau kelių įmonių: Brikko KL-P, Mitto F110 ir F220, Sakret BK. Didelio skirtumo nepastebėjau, išbanžiau visų po kelis maišus. Brikko pigiausias, bet man kokybiškiausias buvo Sakret, tai tęsiu darbus su juo.
  • Armavimo tinklą naudojau Sakret 165 g/m2
  • Drenažinė membrana noname iš Lytagros 1,5x20 m
  • Siūlėms sandarinti Penosil SpeedFix EPS & XPS ir AKFix 960.
Armavimo darbus reikia pradėti kaip visada nuo pasiruošimo :) Norint suformuoti lygų armavimo sluoksnį, reikia specialių "šukų" armavimo mišiniui užtepti ant putplasčio. Šukų dantukai turi būti minimum 8 mm, bet geriau 12 mm.
Naudojami įrankiai ir medžiagos armavimui

Prieš armavimą reikia nušveisti nelygias putplasčio vietas su specialia tarka

Nutarkuotos labiausiai išlindusios vietos

Armavimo mišinį mentele uždedame ant šukų plokščios dalies ir iš apačios į viršų užtepame ant putplasčio per tinklelio plotį ir aukštį. Tuomet dantyta dalimi iš apačios į viršų prabraukiame klijus ir paliekame tik reikalingą sluoksnį. Teoriškai, jeigu šukos 8 mm, tai armavimo storis turi gautis 4 mm, tačiau praktiškai lyginant armavimo sluoksnį šiek tiek klijų grįžta į kibirą ir storis gaunasi 3 mm, tai yra tinkamas minimalus storis armavimui.
Užnešamas armavimo mišinys

"Sušukuotas" armavimo mišinys

Užkabintas armavimo tinklas

Įplukdant tinklą klijai turi būti pakankamai skysti, kad išlystų pro tinklo skylutes ir padengtų jį pilnai 

Tinklas įplukdomas šukų lygiąja dalimi braukiant viena kryptimi, kad neatsirastų raukšlių

Įplūkdytas armavimo tinklas su plačia mentele

Paliktas kraštas ~10 cm tinklų sujungimui

Pagal gamintojo rekomendacijas ir armavimo technologiją tinklas turi atsirasti išoriniame trečdalyje armavimo mišinio (nuotraukoje aukščiau matosi, jog mano pirmasis blynas vis dėlto buvo prisvilęs). Kuo daugiau lygini paviršių, tuo tinklas lenda giliau į armavimo mišinį ir tuo daugiau klijų nusiima nuo armavimo sluoksnio.
Nuotraukoje matosi, jog tinklas yra pirmame trečdalyje (dešinėje pusėje), o armavimo storis tinkamas - 3 mm.

Kadangi mano pamatai labai nelygūs (matosi pirmos dalies pirmoje nuotraukoje), tai putplastį teko klijuoti dviem storiais. O pagrinde lyginau tik viršutinę dalį, kuri matysis po cokoliu. Išlyginti armavimo sluoksnį nėra sunku, galima klijuoti ir fasadą pačiam, svarbu turėti kantrybės, švarius įrankius ir kruopštumo, taip pat kuo lygesnis bus pradinis sluoksnis, tuo lygesnis ir sekantis.

O kodėl nerekomenduojama naudoti paprastų putplasčio klijų armavimui parodo nuotraukoje žemiau ant kibiro krašto. Armavimo mišinys turi savo sudėtyje smulkių plaušelių, kurie yra papildoma armavimo sudėtinė dalis. Dėl to ir armavimo mišinys yra brangesnis. Galima naudoti armavimo mišinį ir klijavimui, tačiau negalima naudoti klijų armavimui.
Armavimo plaušeliai armavimo mišinyje

Teisingai jungti armavimo tinkliukus reikia paliekant neužteptų klijų, kaip nuotraukoje žemiau.
Armavimo tinklo jungimas 

Padirbėti tekdavo ir iki vidurnakčio :) gerai, kad darbo su klijais trukmė yra iki 3 valandų ir nereikia naktį trukdyti kaimynų su maišytuvu :)

Statybose susidaro nemažai atliekų ir pirmą kartą man jų reikia atsikratyti. Putplasčio atliekų iš apšiltinimo susidaro bene daugiausiai per statybos procesą. Šias atliekas geriausia iš karto planuojant krauti į vieną vietą, po to sudėti į didelius maišus ir priduoti perdirbimui. Svarbu, jog putplastis negali būti su jokiomis priemaišomis - klijais, putomis, smėliu ir kt., t.y. jis turi būti švarus. Gamyklos jį sumals ir panaudos pakartotinai. Pirmą kūbinį maišą aš jau paruošiau ir artimiausiu metu perduosiu perdirbimui. Kūbinių maišų galima įsigyti didesnėse statybinių prekių ir ŽŪ technikos parduotuvėse už kelis EUR.
Putplasčio atliekos

Kitas įrašas bus užbaigiantis pamatų apšiltinimą - drenažinės membranos montavimas ir užpylimas.

No comments:

Post a Comment